Школи англійської мови - як зробити вибір

Як вибрати найкращу школу англійської мови? Як проходить навчання в школі англійської мови?

Діловий, інтелектуальний, інформаційний світ важко уявити без англійської. Знання цього міжнародного комунікативного засобу допомагає вирішувати стратегічні завдання, просувати бізнес та саморозвиватися.

Залишається розглянути та вирішити деякі питання – як і де освоїти навичку вільно говорити іноземною мовою? Які школи англійської мови сприяють швидкому засвоєнню знань? Як вибрати школу англійської мови так, щоб не змінювати її через місяць?

Дорого чи дешево

Одним із перших хвилюючих питань є ціна, яку пропонує школа англійської мови для учнів. Помилкою багатьох є орієнтир на ту, що ближче до будинку, дешевше. Це не не усвідомлений підхід до вибору, адже часом вартість може бути доступна, але якість методик чи матеріалів «кульгає».

Оскільки час для ділової людини часто підходить під категорію недозволеної розкоші, його доводиться цінувати. Йти до шкіли англійської мови, рейтинг яких зашкалює позитивними відгуками, пробуючи «на смак» різні техніки практик, просто нереально. Тому варто знати, від чого залежить ціна, і на що варто звернути увагу при виборі мовної школи.

 • Зміст навчального плану
 • Кваліфікація підготовки викладацького складу
 • Матеріали, що використовуються

Хороші школи англійської мови не продаватимуть свої послуги занадто дешево. Водночас вартість із захмарними цінниками теж часом буває необґрунтовано завищена. Краще вибрати щось середнє та орієнтуватися ще на кілька сегментів. Але спочатку потрібно дати порівняльну характеристику, чому мова швидше та якісніше засвоїться, якщо це буде школа англійської мови, ніж інтернет-заняття.

Причини відвідування мовної школи

Педагоги виділяють такі причини:

 1. Для дорослих, які вирішили вільно почати розмовляти іноземною мовою, школи англійської мови – оптимальний підхід. Глибинні потреби розуму повністю задовольняються лише за допомогою очного формату. Крім того, зі шкільної лави людина вже адаптована до такого процесу засвоєння знань, тож освоїтися їй простіше. Отже, мозок витратить ресурси виключно на запам'ятовування навчального матеріалу, не відволікаючись на психологічний аспект.
 2. Заводячи нові цікаві знайомства, які пропонує школа англійської мови, студент розширює коло друзів. Живе спілкування не замінити комунікацією через веб-камеру. Емоційна сторона у живому спілкуванні задіяна більше, сприяючи кращому поглинанню принципів комунікації. Особистість педагога запам'ятовується, учень автоматично копіює його жести, комунікаційні навички, розуміє суть інтонаційного наголосу в пропозиціях та інші нюанси.
 3. Робота ведеться у групах. Людина не відчуває самотності, що також допомагає краще відкласти у пам'яті манери пояснень іноземною мовою. При цьому завжди можна вибрати індивідуальний формат, який пропонують шкіли англійської мови, наживо спілкуючись з викладачем.

Однак, не варто забувати і про те, що існують онлайн школи англійської мови. Якщо Ви обмежені в часі і для Вас прийнятна дистанційна форма подачі матеріалу, варто спробувати онлайн заняття. Разом з викладачем з онлайн школи англійської мови підбираєте підходящий час для заняття, а місце не має у цьому випадку значення. Головне, щоб був швидкий інтернет та зручна локація.

Кожна школа англійської мови бореться за клієнта і цінує свою репутацію, напрацьовану в ході діяльності. Найкращі школи англійської мови прагнуть запропонувати неординарні дієві методики.

Про технічні секрети викладання

Навчати дорослих складніше, хоча ця категорія дисциплінованіша, мотивована, посидюча. Як освітяни підходять до вибору методики освіти?

 • Викладачі, які входять до складу топ-10 шкіл англійської мови, спочатку визначають мету
 • Максимально розписують завдання, значущі досягнення бажаного результату
 • Обговорюють плани зі студентами
 • Вибудовують процес, чергуючи самостійну та колективну з викладачем роботу
 • Продумують ресурси
 • Вибирають методи діагностики знань учнів

 • Чим цікавіше збудовано заняття, тим більше знань забере клієнт школи. Для цього добре допомагають ігрові форми занять, захоплюючі розмови у режимі інтерактивного формату. У цьому випадку домінантою виступає активний діалог учня. На відміну від ВНЗ системи освіти, школи англійської мови виключають подачу зайвого матеріалу, що робить заняття націлені точно на позитивний результат.

  Технології освоєння мов еволюціонують. У зв'язку з цим обирати мовну школу рекомендується, ознайомившись із методами викладання. Школа, що поважає себе, обов'язково представить цей момент учням. У минулому педагоги використовували найчастіше граматико-перекладний метод.

  У ХХІ столітті більше уваги приділяється комунікативній техніці. Ця техніка вважається найпрогресивнішою, включаючи кілька видів взаємодії учасників за допомогою діалогів іноземною мовою. Методика охоплює навички спілкування, письма, аудіювання. Перевага полягає в тому, що метод підходить студентам із будь-яким багажем знань володіння мовою.

  Хороша школа англійської мови допоможе оволодіти предметом за допомогою носія мови, пропонуючи учням так званий «метод занурення». За рахунок штучно створеної іншомовної аудиторії у учня складається відчуття повного перебування за кордоном. Це робиться для того, щоб людина швидше розслабилася, адаптувалася до новостворених умов. Більшою мірою цей метод підійде людям творчого складу. Чим такі заняття відрізняються?

  Особливості заняття з носієм іноземної культури

  • Форма лекцій з носієм мови, що народився і виріс за кордоном, допомагає за 2-3 місяці освоїти мовні норми. Однак важливо врахувати володіння носієм належного показника підготовки. Народитися в Англії не означає вміння викладати. Які якості повинен мати цей вчитель?
  • Бути грамотним, знаючи тонкощі граматичних правил. Іноді носії не замислюються про це, адже для них іноземна мова рідна. Не завжди носій вміє спроектувати практичне застосування правила у форматі теорії.
  • Профільна освіта. Не варто соромитись просити продемонструвати диплом, сертифікат про дозвіл на викладацьку діяльність.
  • Варто звернути увагу на найкращі школи англійської мови, де про носіїв залишено позитивні відгуки.

  Що формується у результаті?

  1. Чітке розуміння вимови іноземних слів
  2. Інтонаційний інтелект
  3. Легкість та невимушеність живого спілкування
  4. Інтенсивність тренування аудіолінгвістики, вимови
  5. Культурний багаж

  Носій мови мимоволі навчає культурі держави, що він представляє, традиціям, комунікативному етикету. Сподіватися на переклад промови носія не доводиться, мозок активніше працює, намагаючись зрозуміти викладача. Вухо звикає до акценту того, хто говорить, запам'ятовуючи тонкощі вимови. У розвинених школах англійської мови використовується комбінація з мозаїки технік та методик.

  Результативність – 3 додаткові кити освоєння мови

  Вимова виступає на першому місці. Але навичку не можна отримати без помічників, що навчають. Горезвісний 25 кадр, про який заявляють деякі заповзятливі люди, марний. Головне в освоєнні іноземної мови – власні зусилля, різноманітність тренувань, самодисципліна, чітко сформульована мета, бачення перспектив.

  Ефективність занять виведе учня на належний показник знань за умови правильної подачі матеріалів у трьох ключових ракурсах.

  Граматика

  Серйозна школа англійської мови, відгуки про яку, переважно позитивні, достатньо часу приділяє граматиці. Це своєрідна формула, яка нагадує, яке закінчення дієслова потрібно вжити, який час і заставу варто використовувати у конкретному контексті. Досвідчені педагоги радять на початку вивчати правила та одразу практикувати їх у діалозі. Для цього учнів просять скласти текст з пройденої теми. При цьому зубріння правил давно відійшло на другий план.

  Завдяки комунікативному методу у промові даються граматичні нюанси. Школа англійської мови пропонує студенту самостійні тренувальні вправи з письмовим перекладом пропозиції з української на англійську та навпаки.

  Письменнику Роберту Бролту належить висловлювання: «Граматика – той самий закон. Той, хто її проігнорував, ігнорує законодавство».

  Потенційний роботодавець, приймаючи працювати іммігранта, обов'язково проаналізує ступінь володіння кандидатом граматики. Це означає, що претендент старанний, уважний до деталей. Для кращого засвоєння можна завести блокнот, схематично накидаючи приклади використання правил.

  Аудіювання

  Під аудіюванням англійські школи мають на увазі прослуховування тексту в записі. Педагог дає слухати запис 2-3 рази, аби зрозуміти зміст. Добре, якщо студент уловить великий арсенал знайомих слів. Під час другого прослуховування зазвичай роблять паузи для виписування необхідного.

  Застосування аудіотекстів допомагає сприймати англійську мову на слух, щоб потім при спілкуванні з іноземцем зняти психологічний бар'єр. Аудіолінгвістика є підмогою для вичленування з тексту необхідної інформації. Сучасні школи англійської мови обладнані студіями, де можна прослуховувати тексти, також можна це робити в навушниках вдома для кращого закріплення пройденого.

  Читання

  • Розширює кругозір
  • Допомагає постати перед іноземцями у гідному інтелектуальному світлі
  • Підштовхує до коректного вираження думки
  • Перевірені школи англійської мови закуповують якісний матеріал для занять і знають, що порекомендувати студентам як настільну літературу. Тексти, оповідання, есе – промовисті зразки застосування граматики
  Симбіоз трьох основних методів навчить грамотно висловлюватися, застосовуючи алегоричні комунікативні засоби. Успіх у рівних частках у кожному з сегментів (аудіювання, читання, граматика) диктує позитивний результат: людина зможе розповісти про себе, брати участь у діалогах і показати ерудицію.

  Замітка наостанок

  Як зорієнтуватись у виборі викладача? Помилкою було б радити вибирати педагога швидкості вимови. Носії мови всі говорять швидко, проте це не показник професіоналізму. Надійні школи англійської запрошують на роль педагога людину з дипломом та реальними знаннями. Він знає, як мислить учнів, підбираючи щодо нього методичний підхід.

  Досвідчений викладацький склад правильно висловлює думки, їхня мова зрозуміла з гарною дикцією. Не треба лінуватися читати портфоліо педскладу, досліджувати відгуки учнів на форумах.

  Основний вибір школи англійської мови спирається на персональні цілі та репутацію навчального закладу.